Zpravodajství

Parkoviště pod sněhem. Auto si musíte "vykopat"

Odklízení sněhu z parkovišť není priorita Prahy. Každý si musí pomoci sám.

Téměř každý, kdo se při sněhové kalamitě vydal do práce nebo na cesty autem, řešil problém hned na začátku. Po vydatném sněžení totiž pluhy nahrnuly závěje sněhu na zaparkované vozy. Vyjet z místa parkování se tak stalo skoro neřešitelným úkolem.


Silničáři se zaměřují hlavně na sjízdnost silnic a průchodnost chodníků, "vyprošťování" zaparkovaných aut nemá proritu. “Parkoviště jsou většinou zařazena mezi neudržované komunikace, a proto nemáme v plánu je uklízet,“ sdělil Tomáš Mrázek, mluvčí pražské Technické správy komunikací.


Řidičům proto v pondělí nezbylo nic jiného, než vzít osvobození svých vozů ze sněhových nánosů do vlastních rukou. Ne všem se to ale dařilo. “Za celé čtyři dny, co sněží, tady neprojel ani jeden pluh a třicet čísel sedlého sněhu se s osobákem prorazit prostě nedá,“ stěžoval si řidič, který s autem uvízl na sídlišti v Letňanech.


V centru Prahy byli lidé optimističtější. “Na jaře to sleze, tak co by se cestáři namáhali,“ zavtipkoval řidič, který vyprošťoval své auto s lopatou v ruce.

Ján Schürger, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz