APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Na Kolínsku vykolejil vlak. Strojvůdce jel na červenou

Nehoda se stala v Záboří v okrese Kolín. Podle dostupných zpráv jel vlak na červenou.

Kvůli vykolejenému nákladnímu vlaku má doprava na železnici na Kolínsku vážné problémy. Jde totiž o hlavní železniční tah mezi Prahou a Pardubicemi.



"Stalo se to před půlnocí. Dvě hodiny potom vlaky nejezdily vůbec. Teď jezdí rychlíky po jedné koleji a místo regionálních spojů jezdí autobusy," uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.


Zdroj: TN.cz


Mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera doplnil, že k nehodě došlo ve 23: 11 v úterý večer poté, co vlak minul znamení stůj. Vzápětí vlak vykolejil, mimo trať skončilo sedm vagonů.


"Škoda na vlaku je odhadnuta na 400 tisíc, na trati na 800 tisíc. Provoz na jedné koleji byl obnoven před čtvrtou ráno, plně průjezdná bude trať nejdřív večer," řekl ve středu ráno Kučera.


Podle neoficiálních informací je viníkem nehody strojvůdce, který přehlédl znamení k zastavení a vjel vlakem tam, kam neměl.


Příčiny nehody se vyšetřují. "Zřejmě půjde o chybu člověka, ale nyní nemůžeme vyloučit také selhání techniky," dodal Kučera.


Jak dlouho omezení potrvá, není zcela jasné. Podle internetových stránek železnic by to však mohlo trvat  až do 25. ledna.


Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Pavla Hally je škoda na trati poměrně rozsáhlá. "Údaj na stránkách dopravce je pouze orientační. Já sám zatím nedovedu odhadnout, jak dlouho oprava potrvá," řekl.


Podle Hally vezl vlak uhlí do elektrárny a soupava byla poměrně dlouhá. Vykolejily ale pouze první vagony za lokomotivou.

pez, vrl, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz