APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Místo k nemocnému vyjeli k opilci. Napadl je dav

Místo k nemocnému vyjeli k opilci. Napadl je dav
Zdroj: Mediafax

Zhruba patnáctičlenná skupina lidí napadla v Ostravě posádku záchranářů. To vše kvůli opilému mladíkovi.

Před jedenáctou hodinou v noci noci ze středy na čtvrtek oznámil volající na centrum tísňového volání, že v domě v ostravské Sládkově ulici zkolaboval mladý muž.


Po příjezdu na místo však spolubydlící začal záchranářům bránit v přístupu k pacientovi. Ti jej sice viděli ležet bez hnutí, ale nemohli se k němu dostat.


Mezitím se sbíhali další obyvatelé domu a vyhrožovali jim fyzickým napadením. Záchranáři tedy dům opustili a přivolali policii.


Kolem sanitky nejméně 15 lidí


"Dav agresivních obyvatel domu, který měl nejméně 15 osob, však záchranáře následoval až k sanitnímu vozu. Ještě před příjezdem policistů tito lidé začali posádku napadat a snažili se dostat do záchranářského vozidla," popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.


Posádka musela vstupu agresorům do ambulantního prostoru sanitky fyzicky bránit. "Útočníci rozbili boční okno sanitního automobilu. Ze záchranářů nakonec nikdo zraněn nebyl,“ popsal incident Humpl.


Teprve policisté zjednali záchranářům přístup do domu. Zjistili však, že mladík je pouze silně opilý a s podezřením na otravu alkoholem jej odvezli do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách. Policie případ dále vyšetřuje.

Mediafax, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz