APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Víska odříznutá od světa. Starosta jezdí pro jídlo jeepem

Božanov na Náchodsku je odříznutý od světa. Kvůli závějím neprojede žádné auto ani autobus.

Božanov na Náchodsku odřízl sníh a silný vítr od světa. Ráno se podařilo cestu na chvíli zprovoznit a šest aut a jeden autobus se z Božanovic dostal. Za několik málo hodin ale vítr opět sníh nafoukal na cestu a už neprojede ani pluh.

 

Také štáb televize Nova musel nechat auto v sousedních Martínkovích a do Božajova dojít po svých. Tříkilometrová cesta trvala hodinu.

 

Od tří hodin ráno přitom projížděl silnici pluh.Traktor musel vyprostit několik aut, která uvízla v závějích.

 

Jedinou spojkou s okolním světem se pro Božanovské stal jejich starosta Karel Rejchrt. Má terénní auto a dobře se vyzná v tamním lese. Celý den proto vozil pro důchodce z vesnice obědy, děti do školy a dospělé ze zaměstnání. Trasu mezi Broumovem a Božanovem zdolal za čtvrtek patnáctkrát.

 

Obyvatelé Božanova ale nejsou situací příliš překavpení. Podobné je to prý každý rok a starousedlíci navíc tvrdí, že když je Božanov zavátý sněhem, brzy přijde jaro.

ina / Filip Pultar, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz