APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Narazil do zdi věznice. Trestanci by mohli utéct

Zatím se neví, proč řidič do zdi narazil. Srážku nepřežil.

Velmi neobvyklá tragická nehoda se stala v Pardubicích. Pětatřicetiletý řidič tady v pátek večer nezvládl řízení a narazil do zdi místní věznice. Tu poškodil tak, že ředitel zařízení musel přijmout mimořádná bezpečnostní opatření, aby se někdo z vězňů nepokusil o útěk.


Podívejte se reportáž Televizních novin


 

 Desítka hasičů měla plné ruce práce, aby zaklíněného řidiče dostala z nabouraného vozu co nejrychleji ven. Lékaři se ho pak pokusili zachránit, muž ale náraz nepřežil. Zatím není jasné, proč do zdi narazil. Ve hře jsou mikrospánek nebo sebevražda.

 

Náraz poškodil deset metrů zdi věznice. Ta se prohnula a jeden z pilířů se úplně zlomil. Ředitel věznice Jiří Tregler musel místo nechat hlídat. "Materiál, který se tam zřítil, by mohli využít vězňové k vybudování konstrukce, po které by mohli překonat poškozenou zeď," vysvětlil.

 

Opravy zdi budou moci začít až poté, co poleví mrazy.

kap s přispěním Petra Brzka, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz