Zpravodajství

Pacientka zemřela při nehodě sanitky. Do druhé narazil vlak

Pacientka zemřela při nehodě sanitky. Do druhé narazil vlak
Zdroj: Mediafax

Sanitka dostala smyk a několikrát se převrátila. Nehodu nepřežila jedna z pacientek. Další sanitka uvízla na přejezdu a narazil do ní vlak.

Nedaleko Nošovic a Horních Tošanovic před desátou hodinou havarovala sanitka. Zahynula při ní sedmašedesátiletá pacientka, kterou vůz zdravotníků převážel. Další dvě pacientky ve věku 78 a 81 let byly zraněny. Na místo vyrazily tři sanitky moravskoslezské záchranky, informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 
Podle frýdecko-místeckého policejního mluvčího Ivana Žurovce sanitka dostala smyk, několikrát se přetočila přes střechu. Kamion sjel z cesty, když se jí snažil vyhnout. Silnice byla několik hodin uzavřená, před polednem byl otevřen jeden jízdní pruh.

 

Havarovaná sanitka patřila Slezské nemocnici v Opavě. "Převážela jednu pacientku naší nemocnice, jednu pacientku Rehabilitačního ústavu v Hrabyni a pacientku ze Sudic," sdělil serveru tn.cz mluvčí nemocnice Daniel Svoboda.

 

Policisté šli pomoci, nabourali je

 

Podle něj je zemřela právě posledně jmenovaná žena. Tu sanitka vyzvedávala doma. Jedna ze zraněných pacientek utrpěla otřes mozku a druhá má poraněnou horní a dolní končetinu. Sanitka mířila do nemocnice v Třinci, kam jezdí většina pacientů z Opavy na specializovaná kardiologická vyšetření.

 

Kličkující sanitce se vyhýbal kamion, který vyjel ze silnice, aby zabránil střetu. Jednalo se o italský vůz převážející dodávky.

 

Těsně po nehodě sanitky a nákladního auta se v místě této kolize stala další havárie. V protisměru zastavilo civilní policejní auto. "Policisté viděli nehodu sanitky. Okamžitě zastavili, šli pomáhat a poskytovat první pomoc. O něco později do jejich odstaveného vozu narazil další řidič. Pravděpodobně si auta nevšiml, když sledoval dění kolem nehody," doplnil šéf oddělení dopravních nehod frýdecko-místecké policie Jan Kašperčík.

 

Sanitka uvízla na kolejích, posádka stihla utéct

 

Krátce po deváté hodině uvízla v Hladkých Životicích sanitka na železničním přejezdu. "Narazil do ní osobní vlak. Hlášení jsme dostali v 9:09," sdělil tn.cz mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

 
Na místě byla přerušena vlaková doprava. Před půl desátou se podařilo obnovit provoz alespoň na jedné koleji. "Opozdily se všechny vlaky, které tou dobou koridorem projížděly, a protože se bude jezdit jen po jedné koleji, se zpožděním 10 až 20 minut musejí počítat i další spoje," sdělila mluvčí drah Kateřina Šubová.

 

Vlak sešrotoval i auto na Svitavsku

 

Podobná nehoda se stala i na Svitavsku. V Březové nad Svitavou na hlavním koridoru z Pardubic do České Třebové smetl mezinárodní rychlík osobní auto. "V 11:26 se vlak EC 78 střetl s osobním autem. Na místě je doprava možná jen po jedné koleji, je proto třeba počítat se zpožděním," sdělila Šubová.

 

Podle předběžných informací TV Nova posádka Renaultu Laguna uvízla na přejezdu v době, kdy byl otevřený. Auto se nechtělo rozjet, posádka se ho snažila odtlačit. Vůz ale dostala jen na druhou kolej. Mezitím se rozsvítilo výstražné světlo, závory spadly dolů a vlak EC auto sešrotoval. Posádka stihla utéct, takže ani tady se nikomu nic nestalo.

tn.cz / kap

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz