Zpravodajství

Dítě pustilo televizi. Výbuch vyhnal z domu 35 lidí

Exploze způsobila asi půlmilionovou škodu. Nikomu se nic nestalo.

K požáru bytu ve Svidnické ulici v Praze 8 vyjížděli v noci na sobotu hasiči. Oheň se tu začal rychle šířit poté, co v jednom z pokojů explodoval televizor.


Plameny přímo ohrožovaly šestičlennou rodinu, evakuováno muselo být i 35 obyvatel domu, informoval vyšetřovatel hasičů Radek Kislinger.


Televizi zřejmě zapnulo jedno z dětí. Přístroj podle hasičů vybuchl krátce poté. Příčinou exploze byl pokročilý věk obrazovky.

 

"Elektrický zkrat způsobí výbuch neonových plynů, které starší obrazovky obsahují," usuzoval Kislinger. Dodal ale, že detailní vyšetřování zatím neskončilo.


Při požáru se nikdo nezranil, škoda na majetku ale bude nezanedbatelná. "Odhadujeme ji na zhruba půl milionu korun při standardní velikosti bytu. Záchranáři zasahovat nemuseli," uzavřel vyšetřovatel pražských hasičů.

 

Případy, kdy výbuch televize způsobí požár, nejsou až tak vzácné. Na podzim v roce 2008 v Chrudimi vyhořel kvvůli výbuchu televizoru byt a majitel skončil v nemocnici. Více TADY a na videu.

Požár televizoru mohl stát i za tragickým požárem, při kterém loni ve Veselí nad Moravou zemřel muž. Podrobnosti ZDE.

 

V Lešanech na Lounsku loni v září uhořel muž v podkroví svého domu. Podle sousedky i jeho dům mohl vzplát od televize. Více TADY.

 

Loni v březnu uhořely dokonce dvě malé děti v azylovém domě poté, co v jejich pokoji explodoval televizor. Podrobnosti ZDE.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz