Zpravodajství

PŘÍBĚH Jiřího Káry: Život a smrt feťáků a opilců

Reportér tn.cz první našel muže, jehož opilá svatba se stala hitem internetu. Co je zač a jak žije?

Zcela opilý ženich, nevěsta i svatební hosté dohání k šílenství úředníky radnice, kteří je mají oddat. Svatební video Jiřího Káry vzniklo před deseti lety, a přestože bylo zamýšleno jako soukromé, dostalo se na internet, kde se stalo hitem.


Hvězdou internetu je i samotný ženich. Kolují zde Károvy fotografie, kde si ještě jako rebelující mánička užívá osmdesátá léta. Na Facebooku mu fanouškové založili hned dvě skupiny, které mají bezmála tisíc příznivců. Někteří o něm přímo vyrábí stránky...

 
Svatební video je i po deseti letech Károvou černou můrou. Kvůli své popularitě již několikrát přišel o práci a nová se mu těžko shání. "I po deseti letech mě lidé na ulici zastavují, fotografují a pokládají vtíravé dotazy," přiznává Kára pro tn.cz ve vůbec prvním rozhovoru, který pro média poskytl. Mluví pravdu? Názor si udělejte sami.

 
Podívejte se na všechny tři části svatby Jiřího Káry:

 
Publikum Jiřího Káry a jeho kumpánů se dělí na dva tábory. Jedni, kteří ho za nespolečenské chování odsuzují. Druzí zase kvůli silnému příběhu, jež psal sám život, dnes padesátiletého Káru zbožňují.
 

Sám Kára je ale pěkný ptáček. Už za minulého režimu kvůli závislosti na pervitinu vykradl lékárnu. Tento delikt si odseděl ve vězení, kde byl během svého života celkem šestkrát. Dnes ale tvrdí: “S tvrdými drogami jsem skončil už před deseti lety.“
 

Ukradené soukromí

 
Pokud nezaujatý divák zhlédne všechna tři videa, často dojde k závěru, že se jedná o nachystanou svatební scénu, která se vymyká všem morálním kodexům. Opak je pravdou.


“Ženil jsem se v květnu v roce 2000 nebo 1999, teď už přesně nevím. Nahraný to opravdu není. Ten pán, který nás oddával, tam opravdu byl a ty ženský z matriky byly taky originál,“ potvrzuje Kára, který si údajně nikdy nepřál, aby video, které jen za poslední rok a půl zhlédlo 71 000 diváků, bylo zveřejněno.


Prý si svatební video nechal zhotovit na zakázku od profesionální agentury ve dvou kopiích. Jednu si nechal a druhou věnoval do úschovy svědkovi a dlouholetému kamarádovi Jiřímu Horvátovi, který je také známý jako Floyd.

 
Jak se tedy video dostalo na internet? Kára si myslí, že video zveřejnil zloděj, který ho ukradl po smrti Floyda z jeho bytu. Protože se však kdysi video prodávalo i na DVD v bazaru, není vyloučeno, že na tak neuvěřitelné scéně chtěl vydělat někdo, kdo video vyráběl.

 
"Objednali si natáčení svatby a ten týpek to šoupnul na net. Protože - tohle nevymyslíš," domnívá se jeden čtenář v diskuzi pod videem na Youtube.

 
Podívejte se na celý rozhovor s Jiřím Károu

 

 

Takřka antická tragédie


Bujará nálada novomanželů netrvala dlouho. Manželku Jiřího Káry, Blanku Károvou napadl dosud neznámý pachatel a po necelých pěti měsících od svatby zemřela.

 
Mezi podezřelými z vraždy byl i Kára. Ten měl ale podle svých slov alibi. Většina kamarádů mu dosvědčila, že v inkriminovaném období čtyři dny v kuse pil. Smrt Károvy ženy nebyla vyřešena dodnes.

 
“Nejsem k tomu schopný nic říct. Asi tam bylo víc zájmů. Opravdu nevím,“ s lítostí vzpomíná Kára.

 
“ …a když se člověk z komentářů dozví, že nevěsta rok po svatbě zemřela a svědek Floyd spadl do světlíku, dostává celá performance ožralých hovadínů rozměr takřka antické tragédie,“ popisuje životní osudy celé skupinky anonymní internetový recenzent.

 

 

 
Rok po svatbě totiž zemřel i Jiří Horvát alias Floyd. Když se opilý vracel domů, zjistil, že si zapomněl klíče od bytu, a rozhodl se, že přeleze světlíkem. Zřítil se na betonové schody.

 
“Je pravda, že Floyd spadl mezi baráky. Po návratu z hospody si zapomněl klíče, a tak se snažil dostat domů z chodby baráku do svého bytu přes záchodové větrací okénko. Bohužel spadl a umřel,“ popisuje Kára smrt svého kamaráda, se kterým se znal od dvou let.

Zdroj: oficiální zdroj

 Nikdo mě nepochopil

 
Podtrženo sečteno - svatební video pobavilo tisíce lidí, ale Jiřímu Károvi vtipné nepřipadá.

 
Přišel o manželku, nejlepšího přítele i práci. Dnes říká: “Všichni mě znají z té svatby, ale mojí podstatu nikdo nepochopil. Všichni na to koukají jako na nějaký srandovní štěk, ale mě to srandovní nepřipadá. Zvlášť, když ty lidi zemřeli.“

Jindřich Kodíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz