Zpravodajství

Nejlevnější lyžování? Překvapivě v Praze na Petříně

Na pražském Petříně jsou ideální podmínky pro lyžování a snowboard. Nechybí ani lanovka.

Za nejlevnějším lyžováním nemusejí Pražané jezdit daleko. K přesunu jim bohatě postačí městská hromadná doprava.


Pod Petřínskou rozhlednou je pak čeká více než půl kilometru sjezdových tratí s bohatou vrstvou sněhu a stotřicetimetrovým převýšením.

 
Funkci vleku zde bezpečně vykonává místní lanová dráha, která milovníky zimních sportů vyveze na vrchol kopce každých 15 minut. Lanovka je v provozu denně od devíti ráno do půl dvanácté večer, a tak si lze jednoduše vyzkoušet i večerní lyžování s výhledem na historickou část večerní prahy.

 
“Domníváme se, že lanová dráha na Petříně je jedním z nejlevnějších vleků, protože zde lze uplatnit kupóny městské hromadné dopravy, denní, půldenní nebo obyčejné lístky. Lyžaři se v prostorách lanové dráhy musejí řídit pravidly Pražské integrované dopravy, ale když jsou čistí a svou výstrojí neohrožují ostatní cestující, rádi je vyvezeme,“ říká Pavel Kejha, který lanovou dráhu na Petříně obsluhuje.

 
Dokonce i magistrát se postavil ne stranu lyžařů a zimní aktivity na Petříně umožňuje. “Lyžování na některých místech v Praze je zakázané, ale protože napadlo tolik sněhu, tak jsme se rozhodli, že to budeme tolerovat,“ vysvětluje mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf.


To ale neznamená, že by na vás pod kopcem nemohl čekat strážník a z vlastní iniciativy vám vypsat pokutu. Tolerance magistrátu spočívá pouze v tom, že nepodá žádný podnět policii, aby na zákaz lyžování bedlivě dohlížela.

Jindřich Kodíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz