V americkém státě Connecticut došlo k jedné z největších krádeží léků v historii.
Zloději ze skladiště ve městě Enfield odcizili léky v hodnotě 75 milionů dolarů (1,4 miliardy korun). Pachatelé se podle policie do skladiště farmaceutické společnosti Eli Lilly v Enfieldu vloupali v noci ze soboty na neděli.
Do skladiště se spustili ze střechy, kde udělali díru, v budově pak vyřadili z provozu poplašné zařízení a naložili palety s léky do nákladního auta. Poté se jim podařilo nepozorovaně odjet. Ostraha objektu vloupání zjistila až v neděli odpoledne.
ČTĚTE TAKÉ: Lupič u pokerového turnaje se udal. Práskl sebe i komplice
„Podle způsobu, jakým to bylo provedeno, se zdá, že se na tom podílelo více lidí a že se jednalo o dobře naplánovanou a zorganizovanou operaci,“ uvedl místní policejní velitel Carl Sferrazza.
Většina uloupených léků je na předpis, jedná se například o antidepresivum Prozac a Cymbalta nebo antipsychotikum Zyprexa.
Podle policie budou ukradené léky zřejmě prodávány na černém trhu, a to i v zámoří. Krádež vyšetřuje i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz