Zpravodajství

Opilý řidič nadýchal na Třebíčsku skoro 5 promile

Neobvyklý úlovek zaznamenalli třebíčští policisté. Řidič jim za bílého dne nadýchal 4,69 promile alkoholu.

Šofér mazdy musel být ve středu hodinu po poledni pořádně opilý. V takovém stavu sedl za volant a vydal se z Třebíče do dvacet kilometrů vzdálené Náměště.


Tam ale 37letý šofér narazil. V Náměšti ho zastavila policejní hlídka. "Ridič vykazoval známky podnapilosti a při dechové zkoušce nadýchal 4,69 promile alkoholu," potvrdil mluvčí třebíčské policie René Novotný. Už 3,5 promile se přitom považuje za opilost ohrožující život.


Minule usnul v křižovatce

Opilec tak místo doma skončil v Jihlavě na záchytce, kde se ukázalo, že ve svém oboru není žádným začátečníkem. "Byl u nás zachycen už 25. února, kdy pro změnu usnul za volantem Lexusu uprostřed jedné z jihlavských křižovatek," potvrdil Martin Málek, mluvčí Služeb Jihlava, které provozují jihlavskou záchytku. 


Tehdy měl v krvi 4,15 promile, tentokrát ještě více než dvě hodiny po zadržení nadýchal přes tři promile alkoholu.


Rekordman je z Polska

Rekordmanem ale třebíčský šofér není. Českým přeborníkem je dnes čtyřiačtyřicetiletý MIlan Čurda z Tuháně na Semilsku, který před pěti roky naboural fekální vůz s osmi promilemi alkoholu v dechu. Od soudu dostal podmínku, o rok později přesto v opilosti boural znovu, tentokrát s traktorem.


Na Jihlavsku pro změnu před několika lety chytili policisté profesionálního řidiče, který s více než čtyřmi promilemi alkoholu řídil linkový autobus s 16 cestujícími.

 

Absolutním rekordmanem je ale zřejmě jistý Polák, který měl v krvi dokonce dvojnásobek toho, co řidič z Třebíče a přežil. Více se o něm dočtete zde.

Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz