Zpravodajství

Rekordman: má celkem 26 prstů

Rekordman: má celkem 26 prstů

Indovi vyrostlo 12 prstů na rukou a 14 na nohou. Guinessova kniha ho ale za rekordmana uznat nechce.

Čtyřiadvacetiletý Ind Haramb Ashok Kumthekar je výjimečný od narození. Trpí takzvanou polydaktylií, tedy vrozenou vadou, která způsobuje, že má na končetinách více prstů. Na každé ruce mu jich vyrostlo šest a na nohou dokonce po sedmi.

 

Na svoje "nadpočetné" prsty je mladík hrdý, píše server Ananova.com. Problémy mu prý způsobují jen tehdy, když se snaží sehnat boty nebo rukavice, které by mu i na jeho končetinách seděly.

 

Šestadvacet prstů Kumthekarovi zaručuje neoficiální světový rekord: v Guinnessově knize je dnes zapsána jeho krajanka Davendra Harnerová se 12 prsty na rukou a 13 na nohou.

 

Oficiálním rekordmanem se ale prý mladý muž stát nemůže. I když každý prst má vlastní kosti, některé jsou spojené, sdílejí nervová zakončení a nefungují tak jako oddělené prsty.

 

Podle britských posuzovatelů se tak nedají počítat zvlášť. Indická kniha rekordů Limca Book of Records ho ale jako člověka s nejvíce prsty uvádí.

tn.cz / kap
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz