Zpravodajství

Tisíce Bulharů protestovaly proti finančním škrtům

Tisíce zaměstnanců státní správy v Bulharsku protestovaly proti snižování mezd, které plánuje bulharská vláda v rámci protikrizových opatření.

V centru Sofie se sjelo na 3000 lidí, většinou zaměstnanců bulharského ministerstva vnitra. Na demonstraci dokonce dorazila skupina policistů ze sousedního Rumunska, která chtěla podpořit své bulharské kolegy.

 

Ministr vnitra Cvetan Cvetanov se pokusil z tribuny promluvit k rozhořčenému davu. Ke slovu se nakonec vůbec nedostal, lidé jej okamžitě vypískali.

 

Bulharská středopravá vláda chce na své úředníky, policisty a vojáky převést platbu zdravotního pojištění, což jim sníží výplaty o 12 procent. Pojištění přitom dosud platit stát. Tento plán ještě musí schválit parlament.

 

Zaměstnanci státní správy jej jsou ochotni přijmout, pokud jim vláda zároveň povolí druhou práci na poloviční úvazek.

mra, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz