Zpravodajství

Princ Charles a Camilla vyráží na operu Don Giovanni

Princ Charles a Camilla vyráží na operu Don Giovanni
Návštěva prince Charlese v Praze Zdroj: Mediafax

Mozartovu operu Don Giovanni zhlédnou v neděli v pražském Stavovském divadle Charles, princ z Walesu, se svojí chotí Camillou Parker-Bowlesovou, vévodkyní z Cornwallu.

"Jejich královské Výsosti navštíví obnovenou verzi nastudování této tragikomické opery z roku 1969, pod níž jsou podepsáni režisér Václav Kašlík a scénograf Josef Svoboda. Ti příběh Dona Giovanniho rozehráli v celém prostoru Stavovského divadla. Podmanivost místa, kde měla tato opera v roce 1787 světovou premiéru, tak ještě vynikne," uvádí v oficiální prohlášení Jiří Hlinka, mluvčí opery Národního divadla.

 

PSALI JSME: Princ Charles je v Praze. Setkal se s Klausem

 

Titulní part připadl Romanu Janálovi, Leporella ztvární Peter Mikuláš, Donnu Annu sólistka Národního divadla Marie Fajtová, jako Zerlina vystoupí Alžběta Poláčková. V dalších rolích se objeví Jaroslav Březina, Pavla Vykopalová, Miloslav Podskalský nebo Jiří Hájek.


Poslechněte si, jak se divadlo na návštěvu těší :

 

 

Orchestr opery Národního divadla bude dirigovat Robert Jindra, který má s mozartovskými inscenacemi bohaté zkušenosti.

 

Robert Jindra a umělecký šéf opery Národního divadla Jiří Heřman se po skončení představení krátce setkají s princem z Walesu a vévodkyní z Cornwallu, kteří jsou v těchto dnech na oficiální návštěvě České republiky.

 

Podívejte se na fotografie a video z návštěvy prince Charlese v ČR ZDE

 

mra, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz