Zpravodajství

Nova a Nova Cinema bodovaly i v minulém týdnu

Nova a Nova Cinema bodovaly i v minulém týdnu
Zdroj: TV Nova

Kanály Nova a Nova Cinema dosáhly v uplynulém týdnu v hlavním vysílacím čase v cílové skupině D15-54 průměrného podílu na sledovanosti více než 50 %.

 Velké divácké pozornosti dosáhly přímý přenos finále soutěže Česká Miss 2010, úspěšný seriál TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2 a populární sitcom Comeback.

 

Nejsilnější postavení na domácím televizním trhu znovu potvrdily kanály skupiny Nova, televize Nova a filmový kanál Nova Cinema. V minulém týdnu roku dosáhly v prime time v cílové skupině D15-54 průměrného podílu na publiku 50,30%.

 

Velkou pozornost diváků si navzdory konkurenci nadále udržel oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě 2 (úterý a čtvrtek 20:00), který dosáhl v cílové skupině D15-54 průměrného podílu na sledovanosti 59,40 %. Původní sitcom TV Nova Comeback dosáhl v cílové skupině D15-54 podílu na publiku 48,90 %, v cílové skupině D15+ si ho nenechalo ujít 1 341 tisíc diváků tou dobou u obrazovek.

 

Vysokého výkonu dosáhl i přímý přenos finále soutěže Česká Miss 2010, který v cílové skupině D15-54 dosáhl 50,33% podílu na sledovanosti. V cílové skupině D15+ na něj přepnulo své televizory 1 719 tisíc diváků.

 

Sharově nejúspěšnějším filmem 11. týdne na Nově Cinemě se stala rodinná komedie Brácha za všechny peníze (sobota 20. března, 15:50), která dosáhla v cílové skupině D15-54 skvělého podílu na publiku 15,83 %, u diváků s příjmem Nova Cinema to bylo dokonce 21,51 %.

 

Výborného výsledku dosáhla i legendární komedie režiséra Dušana Kleina Jak básníci přicházejí o iluze (pondělí 15. března, 20:00), která dosáhla v cílové skupině D15-54 podílu na sledovanosti 8,45 %, u diváků s příjmem Nova Cinema činil podíl na sledovanosti 11,06 %.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz