Zpravodajství

Po nezvěstném vojákovi pátralo 400 policistů a hasičů

Po nezvěstném vojákovi pátralo 400 policistů a hasičů

Zhruba 400 policistů, vojáků a hasičů pátralo v Hradci nad Moravicí na Opavsku po vojákovi z povolání, který je pohřešovaný od 1. února.

Podle mluvčího policie Reného Černohorského bylo pátrání spojeno s taktickým cvičením složek Integrovaného záchranného systému.

 

Šestatřicetiletého Marcela Janoška z Opavy jeho příbuzní pohřešují od 1. února, kdy se vypravil do přírody. Jeho auto zůstalo v centru Hradce nad Moravicí. Až do 5. února po něm pátrala armáda, policisté, hasiči i dobrovolníci, využili i vrtulník s termovizí, zapojili se také potápěči, kteří prohledávali jezy a koryto řeky Moravice.

 

Pátrači museli zdolávat nepřístupný terén, práci komplikovalo velké množství sněhu. Muže se přesto nepodařilo najít.

 

Prostor kolem Hradce nad Moravicí propátrával i policejní vrtulník, jehož kamerový záznam on-line vyhodnocovali policisté ve speciálním mobilním monitorovacím centru, kam přímo z vrtulníku přenášel.

 

Během akce našli policisté s hasiči několik věcí, které mohly patřit pohřešovanému vojákovi. „Našly se rukavice, boty, klíče a kukla,“ potvrdil velitel akce Radim Daněk. Na místo nálezu tak spolu s výjezdovou skupinou kriminalistů okamžitě vyrazil bratr Marcela Janoška, nalezené věci později prohlédla i družka ztraceného vojáka. Nakonec se však ukázalo, že ani jedna z věcí pohřešovanému nepatří.

 

Masivní pátrací akce sice odpoledne skončila, i v dalších dnech však budou okolí Hradce nad Moravicí propátrávat policisté se psy.

Jiří Veselý
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz