APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Ve vodě našli protitankové střely z druhé světové války

Dvě ruční protitankové střely z druhé světové války ve středu dopoledne vytáhli z nádrže u Lahoště na Teplicku.

Munici, která ve vodě ležela asi čtyřicet let, vyzvedli potápěči ze speciální zásahové policejní jednotky. Na tak nebezpečné střely přišel náhodný potápěč, který naštěstí hned informoval policii.


Munice byla podle odhadů pyrotechnika ve vodě asi 40 let. Místo, kde se střely nacházejí, potápěč nejdříve označil a zdokumentoval.


S velkou opatrností potápěči střely vyndali na břeh, kde je pyrotechnik znovu pečlivě prohlédl.


Střely váží asi dvě kila a uvnitř může být kilo a půl trhaviny. Pokud se ukáže, že jsou ostré, stačilo hodit na ně ve vodě třeba kámen a mohlo dojít k neštěstí. V létě se do vápenky totiž chodí koupat místní děti.


Policisté nalezenou munici odvezou na bezpečné místo, kde ji pyrotechnik zneškodní. 

Jitka Fárová, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz