Zpravodajství

Hořelo v domově důchodců v pražských Dejvicích

Hořelo v domově důchodců v pražských Dejvicích
Zdroj: Mediafax

V jednom z pokojů v domově důchodců v pražských Dejvicích hořelo. Zaměstnanci oheň stihli včas uhasit.

Ventilátor začal hořet ve středu po desáté hodině večer na jednom z pokojů v Domově pro seniory Elišky Purkyňové v Thákurově ulici v pražských Dejvicích. Personálu se oheň podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem hasičů, nikdo nebyl zraněn.

 

"Požár vznikl technickou závadou na ventilátoru," řekl vyšetřovatel pražských hasičů. Od přístroje chytly pleny. Protipožární alarm okamžitě zburcoval zaměstnance, kteří plameny zlikvidovali za pomoci hasicích přístrojů. Hasiči poté místnost odvětrali a uzavřeli hlavní přívod vody, protože oheň poškodil plastovou vodovodní rouru, z níž začala stříkat voda.

Zdroj: Mediafax

Seniorům z dvoulůžkového pokoje se nic nestalo, personál je přemístil jinam. Kvůli případné evakuaci přivezli hasiči i vysokozdvižnou plošinu. "Požáry v domovech důchodců bývají nebezpečné kvůli špatně pohyblivým obyvatelům," vysvětlil jeden z hasičů. Na pomoc přijeli i policisté z pohotovostní motorizované jednotky. K zásahu byl připraven také lékař záchranné služby a zdravotníci se sanitkou. Jejich pomoci naštěstí nebylo zapotřebí.

 

"Škodu jsme vyčíslili na deset tisíc korun," uvedl hasičský vyšetřovatel.

 

Mediafax/Zdeněk Michora
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz