Zpravodajství

VIDEO: Bush si utřel ruku o Clintona. Před tím se pozdravil s Haiťanem

Bývalého amerického prezidenta George Bushe zachytila v trapné situaci kamera.

George Bushe zachytila kamera v trapné situaci. Poté, co si potřásl rukou s Haiťanem, utřel si ji do košile jiného amerického exprezidenta – Billa Clintona.

 

Snímek ukazuje Bushe a Clintona v jednom z táborů pro oběti zemětřesení na Haiti. Bush si s Haiťanem potřásá rukou. Nato ji několikrát otře o rukáv Clintonovy košile.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tisíce lidí demonstrovaly v USA proti válce v Iráku

Vrhač bot chce zažalovat Bushe za válečné zločiny

Hodil po Bushovi botou. Z vězení je pryč, bude ve vatě

 

Clinton v té chvílí tiskne ruku jinému Haiťanovi a na Bushe nereaguje. Celá scéna, natočená v pondělí během návštěvy exprezidentů v haitském městě Port-au-Prince, vypadá tak, že Bush si ruku štítivě otírá, byť vysvětlením může být to, že se snaží Clintona na něco upozornit.

 

Společný Clintonův a Bushův fond pro Haiti už na svém kontě shromáždil 37 milionů dolarů (700 milionů korun) od 200 tisíc dárců. Tyto peníze mají ostrovnímu státu pomoci vypořádat se s následky ničivého zemětřesení, které Haiti zasáhlo počátkem roku.

 

Podívejte se na 10 nejslavnějších kousků bývalého prezidenta Spojených států:

 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz