Zpravodajství

Herec Dennis Hopper má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Herec Dennis Hopper má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy
Zdroj: oficiální zdroj

Americký herec a režisér Dennis Hopper (73) má od pátku svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Nemocný Hopper, který trpí rakovinu prostaty, se na půlhodinovém ceremoniálu objevil pohublý, ale s úsměvem.

Hopper, který nemocí zhubl na 45 kilogramů, měl obvázanou hlavu a pravou ruku. Vysvětlil to tím, že upadl poté, co ho na procházce oslovili paparazzi.

 

"Myslel jsem, že poznávám ten hlas, tak jsem pokračoval v chůzi a otočil jsem se. Nevšiml jsem si ale nerovnosti na cestě a spadl jsem, protože nemám už žádné svaly," řekl Hopper. "Upadl jsem přímo na obličej a v ruce jsem měl své brýle. Docela mi to ublížilo," dodal slavný herec.

 

Jeho rakovina, která mu byly diagnostikována v září 2009, je již v konečném stadiu a herec je příliš slabý, aby mohl pohračovat v chemoterapii.

 

Přesto mu lékaři dovolili se ceremoniálu na proslulém Hollywood Boulevard zúčastnit. Vedle stovek zvědavců a přiznivců Dennise Hoppera ho přišli pozdravit a podpořit i herci Jack Nicholson a Viggo Mortensen a režisér David Lynch.

 

Dennis Hopper zahájil svou hereckou kariéru v polovině 50. let. Známé jsou jeho role v dramatu Rebel bez příčiny, ve westernu Pověste je výš/Pověste je vysoko, v kriminálním snímku Americký přítel, ve válečném dramatu Apokalypsa, v thrilleru Davida Lynche Modrý samet či v gangsterské romanci Pravdivá romance.

 

Zdroj: tn.cz / ČTK

V roce 1969 režíroval kultovní film Bezstarostná jízda, ve kterém ztvárnil spolu s Peterem Fondou hlavní roli. V letech 1970 a 1987 byl nominován na Oscara.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz