Zpravodajství

Myslivce zabila zbloudilá kulka, vyšetřování odloženo

Policisté ukončili vyšetřování. Balistikům se nepodařilo určit zbraň, ze které bylo vystřeleno.

Policisté z jižního Plzeňska odložili vyšetřování případu z loňského listopadu, kdy neznámý střelec usmrtil na honu výstřelem z kulové zbraně třicetiletého účastníka lovu.


"Policejním balistikům se nepodařilo odhalit zbraň, ze které vyšla smrtící kulka, řekl v pondělí mluvčí policie Libor Pilař."


"Tragická nehoda se stala během honu loni 16. listopadu v okolí Přeštic-Týniště. Policisté tehdy na místě zajistili všech dvaačtyřicet střelců a u každého z nich provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla ve všech případech negativní," řekl mluvčí Pilař.


Policisté také zajistili všech třiačtyřicet kulových střelných zbraní, které měli účastníci honu při sobě a stejně tak i příslušné střelivo. Zbraně i munici odeslali vyšetřovatelé ke zkoumání na balistickou expertízu.


 PSALI JSME: Myslivec zastřelil při honu na Plzeňsku kolegu


"Expertíza balistiků prokázala, že jádro střely, které smrtelně zasáhlo jednoho ze střelců, se nejméně dvakrát odrazilo od pevné překážky. Vzhledem k tomu, že šlo pouze o jádro střely, nepodařilo se zjistit, jaká zbraň jej vystřelila," vysvětlil výsledky vyšetřování mluvčí Pilař. Na základě všech získaných informací se komisař služby kriminální policie a vyšetřování rozhodl případ odložit, neboť nebyl spáchán trestný čin a věc nelze vyřešit jinak.


PODÍVEJTE SE: Myslivce zabila kulka z kulovnice

Všichni účastníci lovu se podrobili výslechům, díky kterým se kriminalistům podařilo zmapovat nejen situaci před nešťastným okamžikem, ale i směry všech výstřelů v celém průběhu leče. Zajištění bezpečnosti celého honu bylo na požadované úrovni. Policisté prověřováním nezjistili jakékoliv pochybení ze strany pořadatele honu.

muf, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz