Zpravodajství

Fico: Benešovy dekrety jsou pro Slovensko nezrušitelné

Fico: Benešovy dekrety jsou pro Slovensko nezrušitelné
Zdroj: oficiální zdroj

Podle slovenského premiéra Roberta Fica jsou Benešovy dekrety pro Slovensko nezměnitelné a nezrušitelné a slovenská vláda se nebude bavit s nikým, kdo by je chtěl zpochybnit nebo zrušit.

Premiér Fico to řekl novinářům po jednání s českým premiérem Janem Fischerem v Benešově vile v Sezimově Ústí.


Jan Fischer potvrdil společný postoj obou premiérů proti snahám o zpochybnění Benešových dekretů. "Osobnosti Edvarda Beneše si nesmírně vážím," řekl Fischer.


PSALI JSME:
Slovenský prezident nepodepíše vlastenecký zákon


Oba premiéři na společném jednání hovořili například o výstavbě nového reaktoru v Jaslovských Bohunicích a bezpečnosti jaderné energetiky. Mluvilo se také o komunikaci mezi Nošovicemi a Žilinou, kde jsou automobilové továrny Kia. "Bavili jsme se o našem společném působení v EU, o rozšíření EU a o našem angažmá v NATO. Také jsme projednali naší další vzájemnou spolupráci se Slovenskem i o volbách, které obě země čekají. Premiér Fico bude kandidovat, zatímco já ne," dodal Fischer.

 

"Jsem rád, že jsme si s Janem Fischerem navázali velmi rychle přátelský vztah. Přátelské vztahy mají i naše země a věřím, že to tak bude i po volbách, ať dopadnou jakkoliv. Rád bych poděkoval za podporu ČR Slovensku v plynové krizi i za péči o 25 tisíc slovenských studentů, kteří ve vaší zemi studují," řekl Fico.

 

 

 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz