Zpravodajství

V Hřensku už zase jezdí lodičky. Jen v jedné soutěsce

Největší atrakce v Hřensku – soutěsky řeky Kamenice – otevřela své brány veřejnosti. Nová sezona projížděk na lodičkách už začala, jezdit se ale bude jen v jedné soutěsce.

Letošní svezení přijde návštěvníky na stejné peníze jako loni. "Dospělý zaplatí 70 korun, děti 30 a dvacet korun vás bude stát přeprava psa," vypočítá Josef Černý, starosta Hřenska. "Prosíme ale všechny návštěvníky se psy, aby měl jejich mazlíček náhubek," dodává.

 

Jezdí se jen jednou soutěskou


Vloni totiž v Divoké soutěsce poškodili vandalové hráz a tak se všechny lodičky ocitly na suchu. "Snažíme se Divokou soutěsku uvést co nejdříve do provozu, ale protože byla zima taková jaká byla, zkomplikovala nám situaci. Počítáme s jejím otevřením na přelomu července a srpna,“ postesknul si hřenský starosta.

 

Návštěvníci mají tedy možnost využít svezení na loďkách Edmundovou soutěskou, loni se jich tam povozilo kolem sta tisíc. "S návštěvností jsme spokojeni, nad ekonomickou situací ale jásat nemůžeme, vzali jsme si šestimilionový úvěr na nákup nových pramic a další vybavení, bude to trvat nejméně pět let, než se nám investice vrátí. Taky díky tomu, že někdo v Divoké soutěsce podřezal hráz, snažíme se ji ale uvést co nejrychleji do provozu,“ dodal Josef Černý.

 

Soutěsky jsou hluboké kaňony řeky Kamenice v kvádrových pískovcích. Ve směru toku řeky je nejdříve Ferdinandova, za Dolských mlýnem část zvaná Ve Stži, Divoká a Edmundova soutěska. "Soutěsky jsou jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst Českého Švýcarska a provoz lodiček hraje v této návštěvnosti klíčovou roli, jezdí k nám lidé z celé republiky a lodičky táhnou i zahraniční turisty,“ potvrzuje ředitel národního parku Pavel Benda.

Daniela Pilařová
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz