Mít Pagani Zonda skoro znamená, že se vybouráte. Alespoň to tak vypadá podle posledních nehod supersportů.
Nedávno jsme vám ukázali nehodu auta, kde se škoda vyšplhala na neskutečných devět milionů korun. Tehdy mimo silnici zatím nám neznámý řidič poslal Pagani Zondu C12 S.
Uplynul jen týden a u Stuttgartu se zaplnila dálnice množstvím karbonových trsátek, kde na jednom opět byl znak této automobilky, která vyrábí supersportovní auta. Nehoda se ale nestala jen tak někomu. Auto totálně zničil testovací jezdec.
Vůz totiž byl testovacím prototypem modelu Pagani C9, který má být supersilným strojem. Jeho dvě turbodmychadla prý udělají z vozu jedeno z nejrychlejších aut světa. Také ovšem z nejdražších. Cena se odhaduje na 24 milionů korun.
| KURIOZITA |
|---|
|
Zdroj:
oficiální zdroj
|
| Někdo má problémy s tím, aby auto uřídil, někomu doma překáží. Při návštěvě Kataru se jeden z fanoušků super rychlých vozů nestačil divit. Vedle staveniště našel postavenou ikonu z roku 1988 – Jaguar XJ220. Někdejší držitel rychlostního i cenového rekordu tu stál očividně už pekelně dlouho na tom samém místě. Špinavý, potlučený vůz byl navíc i odemčený. Výrobní číslo na štítku říká, že to je 132 vůz vyrobený z 281kusové série. |
Jenže není všem nehodám konec. Ukážeme vám ještě jednu. Ta není o nic menší, auto je na odpis a jeho cena... Tak tu ještě oficiálně výrobce neřekl. Jde o tuningové Porsche od firmy 9ff. Vlastně je to zcela nový model, který je postavený na bázi Porsche. Firma 9ff chce s tímhle autem pokořit rychlostní rekord a dosáhnout až 414 km/h.
A tohle auto ve vysoké rychlosti vyletělo ze silnice nedaleko města Bruntingthorpe ve Velké Británii. Řidiči se prý nic nestalo.
2 x Porsche 911 GT3 RS
Velmi smutně vypadá také statistika velmi výkonného vozu Porsche 911 GT3 RS. V lednu se v USA s ním devětkrát otočil přes střechu majitel. Dramaticky vyhlížející nehoda bílého vozu nakonec dopadla celkem dobře. Řidič přežil.
Druhé Porsche se vybouralo na konci března v Německu. Zelený vůz se obmotal bokem kolem stromu a na první pohled bylo jasné, že tohle nikdo přežít nemohl. V autě zahynul jak devětatřicetiletý řidič, tak jeho o rok starší spolujezdkyně.
Co na to Lamborghini?
Ale ani italské Lamborghini na tom není v poslední době nejlépe. Tak například Lamborghini Murciélago LP670-4 SV s výrobním číslem 000 (tedy testovací verze) přišlo téměř o kompletní před,í a zadní část při nehodě v Holandsku.
A tahle země je pro Lamborghini Murciélago začarovaná. Minulý týden zde také jeden kompletně shořel. Podívejte se na tu škodu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz