Šestnáctiletý Američan Lane New podal žalobu na svou matku za to, že se přihlásila pod jeho jménem na sociální síť Facebook.
Matka na Facebooku procházela informace o chlapcově soukromí a změnila mu přístupové heslo. Lane měl totiž na Facebook napsat, že jel domů rychlostí 150 km/h poté, co se pohádal s přítelkyní. Newové zavolal Laneův kamarád a o všem jí řekl. Když si přečetla i další zápisy, rozhodla se heslo změnit a tím zamezit přístupu svého syna k profilu.
Ženich psal na Facebook od oltáře. Podívejte se na video.
Newová trvá na tom, že pouze plnila své rodičovské povinnosti. "Procházení profilu na Facebooku je to samé jako procházení synovým pokojem," řekla. "Je v souladu s vašimi zákonnými právy sledovat vaše dítě, jak se baví s jiným dítětem na Facebooku, ať už jste na jeho uživatelském účtu, svém účtu, nebo účtu kohokoli jiného," dodala matka.
PSALI JSME:
Na Facebooku lidé "neumírají"
Telefónica nabídla ovládání Facebooku přes SMS
Newová změnila synovi heslo, když jednou omylem nechal zapnutý počítač bez dozoru. Jeho jménem zveřejnila pomlouvačné komentáře a změnila heslo k e-mailu, aby si Lane nemohl přístupové údaje na Facebooku změnit. Před soud by se měl případ dostat v květnu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz