Zpravodajství

Kluka, který se pokusil upálit, zřejmě k činu někdo naváděl

Opavští policisté vyšetřují případ patnáctiletého mladíka a padesátiletého muže, kteří se v pátek v Žimrovicích na Opavsku pokusili upálit, jako přečin účast na sebevraždě.

"Na základě dosavadního vyšetřování existuje podezření, že neznámý pachatel pohnul k sebevraždě patnáctiletého mladíka," informoval v sobotu agenturu Mediafax policejní mluvčí René Černohorský.

 

Po vypuknutí ohně se chtěli upálit

 

Chlapec a muž, jehož totožnost policisté zatím neznají, si rozdělali pomocí papíru na zemi oheň ve starém celodřevěném včelínu, po vypuknutí požáru se chtěli oběsit. Policisté, které zalarmovala chlapcova matka, oba zachránili.

 

PSALI JSME:

Muž a mladík se zapálili u chaty na Opavsku. Chystali sebevraždu

 

Matka volala v pátek na tísňovou linku, že její syn chce v Žimrovicích spolu se svým známým spáchat sebevraždu.

 

Podle mluvčího se jeden tým okamžitě vydal do zaměstnání chlapcovy matky, další policisté vyjeli do Žimrovic hledat dvojici. Ve stejný okamžik policii zalarmoval také jeden ze žimrovických obyvatel s tím, že viděl stoupající dým poblíž lesa, kde stála opuštěná chata. Na místo přijeli hasiči a záchranáři, které o případu informovala policie.

 

Oba muže se podařilo zachránit, starší utrpěl podle mluvčího záchranářů Lukáše Humpla vážné popáleniny hlavy, hrudníku, zad a končetin druhého až třetího stupně, a to na 45 až 50 procentech těla. Chlapec má středně těžké popáleniny ruky a nohy. Vrtulník je přepravil na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz