Zpravodajství

ČSÚ: Vývozní ceny v únoru meziročně klesly o 8,7 %, dovozní o 6,7 %

ČSÚ: Vývozní ceny v únoru meziročně klesly o 8,7 %, dovozní o 6,7 %
Zdroj: Jindřich Kodíček

V únoru vývozní ceny meziměsíčně rostly o 0,2 %, dovozní ceny o 0,3 %, meziročně se vývozní ceny snížily o 8,7 %, dovozní ceny o 6,7 %, důvodem byla hlavně silná koruna.

Největší vliv na růst celkového meziměsíčního indexu mělo v případě vývozu zvýšení cen chemikálií (o 1,4 %) a ceny polotovarů (o 0,4 %).

Klesly pouze ceny průmyslového spotřebního zboží (o 0,6 %) a ceny strojů a dopravních prostředků (o 0,2 %). Meziměsíční růst cen dovozu mělo na svědomí zejména zvýšení cen minerálních paliv (o 1,8 %). Ceny potravin rostly o 1,8 %, ceny strojů a dopravních prostředků o 0,3 % a ceny chemikálií vzrostly o 0,2 %.

ČTĚTE TAKÉ:

Ekonomika eurozóny ve 4. čtvrtletí stagnovala

Meziročně klesaly vývozní ceny sedmý měsíc v řadě. Největší vliv na vývoj celkového meziročního indexu měl pokles cen strojů a dopravních prostředků (o 8,1 %). Významněji klesly ceny minerálních paliv (o 18,4 %), ceny polotovarů (o 13,5 %) a ceny průmyslového spotřebního zboží (o 7,8 %). Pokles dovozních cen způsobily především stroje a dopravní prostředky (-8,1 %). Rostly pouze ceny minerálních paliv (o 5,2 %).

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz