Zpravodajství

Ministryně Kovářová podala stížnost ve prospěch Pitra

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová podala k Nejvyššímu soudu ČR stížnost pro porušení zákona ve věci odsouzených podnikatelů Tomáše Pitra a Miroslava Provoda, kteří neuspěli s žádostí o obnovu procesu.

Podle informací Českého rozhlasu - Radiožurnálu, se ministerstvo domnívá, že zákon byl porušen tím, že obžalovaní z rozsáhlých daňových úniků nemohli soudu předložit nový důkaz, který by mohl mít vliv na celkové konečné rozhodnutí.


PSALI JSME:
Uprchlý podnikatel Pitr řídí podvod s falešným alkoholem


Případ daňových deliktů se týkal Pitra, Provoda, Jiřího Syrovátky, Milana Jungra a Vratislava Romanovského, kteří vymáhali po finančních úřadech vrácení daní pomocí fiktivních faktur. Stát tak podle soudu připravili asi o 51 milionů korun.


ČTĚTE TAKÉ:
Kovářová stanovila minimum pro odškodnění za nezákonnou vazbu


Pražský vrchní soud poslal pravomocně Pitra, Provoda a Syrovátku na pět let do vězení. Romanovský, který se až do loňska ukrýval v Austrálii, dostal šestiletý trest a Jungr dvouletý podmíněný trest. Dovolání Pitra, Provoda, Romanovského a Jungra koncem roku 2007 odmítl Nejvyšší soud. Syrovátkovi, který prý trpí nevyléčitelnou nemocí, soud trest odpustil.


Zatímco Provod si část trestu odpykal a byl již podmínečně propuštěn, Pitr je stále na útěku.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz