DNEŠNÍ TISK: Opilý bouřlivák Renč a možný konec psacího písma
Aktualizováno
07:18, 20. 4. 2010
V úterních novinách se dočtete pikantnosti ze zákulisí vyhlašování hudebních Andělů.
Reklama
Reklama
Politici se poprvé přímo dozvědí, co od sociální politiky očekávají lidé, kteří ji skutečně potřebují. Lidé v nouzi se kvůli tomu sešli minulý týden v Praze. Občanská sdružení uspořádala minulý týden v Praze setkání lidí, kteří mají zkušenosti s chudobou. Získané informace by mohly pomoci českým politikům zlepšit postup státu proti chudobě a sociálnímu vyloučení. V úterním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).
Ministerstvo školství posvětilo pilotní projekt, v jehož rámci mohou školy od září namísto klasického psacího písma plného kliček a napojení používat moderní písmo Comenia Script, které připomíná to tiskací. Jako první o tom informovali Lidové noviny. V úterním vydání o tom píše Mladá fronta Dnes.
Režisér Filip Renč Blesku vysvětlil, proč byl při vyhlašování Andělů namol. Pohádal se s přítelkyní Kristinou Kloubkovou, vzal si prášky a zapil to. S moderátorkou prý zažívá bouřlivý vztah.
Prodeje menších pivovarů rostou, přestože se trh propadá. Hospody mění velké pivní značky za piva menších pivovarů. Menšinové značky piv se valí do hospod a stále častěji vytlačují z píp dosud dominantní velké značky gigantů, jako jsou Plzeňský prazdroj, Pivovary Staropramen nebo Heineken. Informace přineslo úterní vydání Hospodářských novin (HN).
Téměř dva tisíce cizinců, kteří kvůli ochromené letecké dopravě uvízli v České republice, si musely prodlužovat svá víza. Cizinecká policie je s ohledem na složitou situaci shovívavá, v úterý o tom píše Právo.