Suatí byl členem Oddílů mučedníka Izzadína Kásama. Izraelci ho zabili při prohlídce domu jeho příbuzného.
Izraelské vojenské jednotky zabily příslušníka ozbrojeného křídla Hamasu, kterého pronásledovaly od roku 2004. Čtyřicetiletý muž byl stíhán za zabití izraelského pohraničníka a další útoky proti Izraeli, informuje v pondělí agentura Reuters.
Izraelští vojáci Alí Suatího dopadly při prohlídce domu jednoho jeho příbuzného nedaleko města Hebron na Západním břehu. Vojáci dům obklíčili a Suatího vyzvali, aby se vzdal. Ten ale odmítl a začal na vojáky střílet.
Izraelci palbu opětovali a dokonce buldozerem zbourali část domu, aby Suatího dopadli. Ozbrojenec Hamasu při přestřelce zemřel a jeho tělo bylo nalezeno v troskách domu.
Čtyřicetiletý Suatí, příslušník Oddílů mučedníka Izzadína Kásama, ozbrojené složky Hamasu, byl podezřelý z účasti na šesti útocích na Izraelce, včetně zabití izraelského pohraničníka v roce 2004. Od té doby po něm izraelská policie neúspěšně pátrala.
Palestinské úřady odsuzují razie izraelských bezpečnostních sil na okupovaném Západním břehu a tvrdí, že takové zásahy podrývají snahu o efektivní ochranu oblasti.
Izrael ale trvá na tom, že vojenské operace a zátahy jsou zaměřeny na oslabení pozic Hamasu, který Izraelem kontrolovanému pásmu Gazy vládne od roku 2007.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz