Zpravodajství

Ukrajinská prokuratura vyšetřuje zpronevěru vlády Tymošenkové

Ukrajinská generální prokuratura zahájila trestní stíhání za zpronevěru a zneužití pravomocí, kterých se měla dopustit bývalá ukrajinská vláda premiérky Julije Tymošenkové.

Prokuratura vyšetřuje, jak kabinet Tymošenkové naložil s 290 miliony dolarů (5,6 miliardy korun), které loni Ukrajina získala prodejem emisních povolenek Japonsku. "Zahájili jsme vyšetřování případu zpronevěry a zneužití pravomocí," sdělila prokuratura v prohlášení.

V jeho textu se jméno Tymošenkové neobjevilo. Činnost kabinetu ale měla podle vyšetřovatelů "vážné důsledky na ukrajinské státní zájmy".

ČTĚTE TAKÉ:

Rusy na Krymu nechceme, demonstrovala opozice v Kyjevě

Nynější ukrajinský premiér Mykola Azarov na středečním zasedání parlamentu oznámil, že vinou Tymošenkové vlády Ukrajina přišla až o 100 miliard hřiven (239 miliard korun). Peníze z prodeje emisních povolenek podle něj použila politička na svou neúspěšnou prezidentskou kampaň.

Tymošenková tvrdí, že vláda Strany regionů, která v zemi převzala moc po vítězství jejího rivala Viktora Janukovyče v prezidentských volbách, ji pronásleduje, aby tím odvedla pozornost od rozprodávání ukrajinského majetku Rusku.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz