Zpravodajství

Putin navrhl vytvořit společný podnik Gazpromu a Naftogazu

Putin navrhl vytvořit společný podnik Gazpromu a Naftogazu
Zdroj: Mediafax

Ruský premiér Vladimir Putin v pátek navrhl vytvořit společný plynárenský podnik za účasti ruského Gazpromu a ukrajinského Naftogazu, ukrajinský premiér Mykola Azarov ho slíbil prozkoumat.

Informovala o tom agentura RIA Novosti. Putin připomněl obdobný projekt s Ukrajinou v jaderné oblasti. Tam padl návrh vytvořit společný podnik ruské firmy Atomeněrgomaš a ukrajinské společnosti Turboatom.

ČTĚTE TAKÉ:

Ukrajinský Naftogaz chce úvěr od EU. Potřebuje 4 miliardy dolarů

"Jsme připraveni učinit totéž v oblasti plynu. Navrhuji sloučení Gazpromu a Naftogazu," řekl Putin. "Jsme ochotni zvážit výměnu aktiv, ve skutečnosti je to otázka spojení dvou společností," řekl šéf Gazpromu Alexej Miller.

Dodal, že jednání na toto téma zahájí bezprostředně po květnových oslavách v Moskvě. Zdůraznil, že Rusko má zájem investovat do ukrajinského přepravního systému plynu a Ukrajina naopak získá přístup k ruským zdrojům.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz