Zpravodajství

Klaus jmenoval šest nových generálů české armády

Klaus jmenoval šest nových generálů české armády
Zdroj: Mediafax

Prezident Václav Klaus jmenoval v sobotu na Pražském hradě nové generály. Povýšení se k 65. výročí konce 2. světové války dočkali příslušníci Armády ČR a Policie ČR, ale také váleční veteráni.

Z řad válečných veteránů 2. světové války povýšil Klaus do hodnosti brigádního generála plukovníka Alexandera Beera a plukovníka Jaroslava Klemeše.

Do hodnosti generálmajora byl jmenován brigádní generál Petr Pavel, národní vojenský představitel ČR u Vrchního velitelství spojeneckých sil v Evropě.

Do hodnosti brigádního generála byl prezidentem povýšen plukovník Bohuslav Dvořák, ředitele sekce rozvoje druhů sil – operační sekce Ministerstva obrany, plukovník Milan Kovanda, zástupce velitele společných sil, plukovník Rostislav Pilc, zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, plukovník Pavel Rybák, náčelník štábu Velitelství sil podpory, a plukovník Jaromír Zůnu, velitel Velitelství výcviku – Vojenské akademie Velitelství společných sil.

ČTĚTE TAKÉ:

Klaus na Vítkově varoval před ztrátou suverenity České republiky

Prezident Klaus: Jako čtyřletý jsem pomáhal stavět barikády

Z policejních řad se jmenování do hodnosti brigádního generála dočkali plukovník Petr Přibyl, ředitel Krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje, a plukovník Jiří Vorálek, ředitel Krajského ředitelství Policie ČR Ústeckého kraje.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz