Zpravodajství

Otec popálené Natálky: Nejsem připravený podívat se žhářům do očí

Dlouho očekávaný proces se žháři z Vítkova začne už v úterý, rodina popálené Natálky ale není na střetnutí s nimi připravena.

Se značně smíšenými pocity očekává nadcházející soudní proces otec popálené Natálky Pavel Kudrik. Neví, zda vůbec najde sílu být se žháři v jedné místnosti.


"Nevím, jak budu reagovat, když ty lidi uvidím. Nejsem vůbec připraven na to, podívat se do očí lidem, kteří nám ublížili. Nevím, co se bude dít,“ říká Pavel Kudrik den před procesem, který začíná v úterý ráno u Krajského soudu v Ostravě.


Je však připraven se soudních jednání účastnit, on i jeho družka Anna Siváková budou vypovídat jako svědci.


Už teď se však oba děsí mediální pozornosti, která je rasistickému žhářskému útoku věnována. V pondělí s nimi téměř celý den natáčel rozhovor štáb americké zpravodajské televize CNN, u soudu pak budou středem pozornosti.


"Jsme už teď z toho všeho strašně unavení, nemáme chvilku klid, nemáme soukromí. Už aby to skončilo, a žháři byli po zásluze potrestáni,“ přeje si Pavel Kudrik, který je momentálně s Natálkou i Annou Sivákovou ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě, kde se Natálka právě chystá k rehabilitaci.


"Bude se znovu učit pořádně chodit,“ pokyvuje smutně hlavou Pavel Kudrik.

Marek Švidrnoch

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz