Zpravodajství

Babička pěstovala marihuanu, hrozí jí až pět let vězení

Babička pěstovala marihuanu, hrozí jí až pět let vězení
Zdroj: oficiální zdroj

Dvaašedesátiletá žena, která na zahradě v Hrochově na Prostějovsku pěstovala marihuanu, čelí obvinění z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Užívala ji výhradně pro svoji potřebu pro léčbu zdravotních problémů, přesto jí hrozí vězení, uvedl policejní mluvčí Petr Weisgärber.
 

Na usušené a doma uskladněné konopí přišel exekutor, který v domě zasahoval. „Policisté zjistili, že žena konopí pěstovala vloni a předloni, rostlinnou hmotu usušila a následně užívala výhradně pro svoji potřebu k léčení zdravotních problémů,“ uvedl mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
Komorousův nástupce ON–LINE: Marihuana není horší než alkohol 

Za přechovávání omamné a psychotropní látky ženě hrozí trest odnětí svobody až pět let, protože přechovávala konopí ve větším množství.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz