Zpravodajství

Zemřel americký herec Gary Coleman, bylo mu 42 let

Herec zemřel v nemocnici po těžkém úrazu.

Americký herec Gary Coleman, který se proslavil jako hvězda amerického seriálu Diff'rent Strokes zemřel v pátek v nemocnici na krvácení do mozku. Bylo mu 42 let, uvedla v sobotu agentura Reuters.


Mluvčí nemocnice oznámila, že herec zemřel pět minut po pátečním poledni. Podle rodiny Coleman zemřel rychle a bez utrpení. Do nemocnice byl převezený poté, co u doma spadl a uhodil se do hlavy.


Gary Coleman se narodil v roce 1968, vyrůstal v rodině zdravotní sestry, která ho adoptovala a vychovávala.


Do povědomí diváků se dostal zejména díky své výšce 1,4 metru. Kvůli poruše ledvin se mu totiž v 11 letech zastavil růst a musel denně chodit na dialýzu, kromě toho také dvakrát podstoupil transplantaci ledvin.


Coleman byl typickým příkladem dětské hvězdy, po účinkování v sitcomu Diff'rent Strokes už nikdy nezažil takový úspěch. Jeho popularitu ale dokazuje mimo jiné i to, že se jako host objevil v mnoha seriálech, kde hrál sám sebe - mimo jiné v seriálu Simpsonovi nebo Ženatý se závazky. Pro Američany se jeho hláška "What you talkin' 'bout Willis?" stala kultovní.


V dospělosti plnil stránky bulvárních médií spíše svými osobními problémy než hereckou kariérou. Často měl finanční problémy, jednu dobu si dokonce musel vydělávat jako ochranka v obchodě. O tuto práci ale přišel poté, co napadl fanynku, která po něm žádala autogram.


V roce 2003 kandidoval v mimořádných volbách 2003 kandidoval na kalifornského guvernéra. Skončil na osmém místě.


V roce 2007 se oženil se Shannon Priceovou, od té doby byl ale několikrát zadržen kvůli domácímu násilí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz