Zpravodajství

Další dva kraje končí s proplácením zdravotnických poplatků

Další dva kraje končí s proplácením zdravotnických poplatků
Zdroj: TN.cz

Od 1. července skončí Zlínský kraj s proplácením zdravotnických poplatků v nemocnicích, které spravuje. Od čtvrtka nebude poplatky proplácet u lékaře ani Moravskoslezský kraj.

Poplatky hradil Zlínský kraj ve svých čtyřech nemocnicích, a to od února loňského roku. Za tu dobu zaplatilo hejtmanství přes 20,5 milionu korun. V ambulancích nemocnic založených Zlínským krajem využilo možnost daru přibližně 15 procent pacientů, v případě hospitalizace jich bylo přibližně 38 procent.

Moravskoslezský kraj přestane od čtvrtka proplácet poplatky za pacienty v lékárnách a ve svých nemocnicích. Je šestým krajem, který tak rozhodl.

PSALI JSME:

Další kraj ruší zdravotnické poplatky. Tentokrát Karlovarský

Petici proti regulačním poplatkům podepsalo už 110 tisíc lidí

Důvodem zrušení proplácení regulačních poplatků je názor Evropské komise, podle které je systém proplácení regulačních poplatků ze strany krajů diskriminační a v případě zahájení šetření ze strany Evropské komise by mohlo být jeho závěrem, že kompenzace regulačních poplatků ve zdravotnictví zakládá nedovolenou veřejnou podporu. Výsledkem rozhodnutí by mohlo být i uložení navrácení darů všemi příjemci včetně úroků.

Celkem už se rozhodlo přestat s proplácením poplatků šest krajů.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz