Zpravodajství

Povodně v Barmě si vyžádaly nejméně 46 obětí

Povodně v Barmě si vyžádaly nejméně 46 obětí

Záplavy a sesuvy půdy v Barmě mají už 46 obětí a poničily silnice i mosty. Ve středu o tom informovala agentura Reuters.

Přívalové deště na severozápadě státu ležícím v Bengálském zálivu způsobily záplavy ve dvou velkých městech - Mrauk-U a Kjauk-Tau. "V okrese Maungdau zemřelo 28 lidí a dalších 18 zahynulo v okrese Buthidaung," sdělila televize MRTV.

"Nyní provádíme průzkum a odhady škod," uvedla jedna z nevládních organizací, které v oblasti působí. Podle ní i místních představitelů počet obětí ještě vzroste, až se podaří získat informace z menších vesnic.

Sesuvy půdy blokují silnice a voda odplavila tři mosty ve městech Mrauk-U a Kjauk-Tau.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejméně 35 mrtvých při záplavách v jižní Číně

Povodně na jihu Francie si vyžádaly nejméně deset obětí

Podle meteorologů spadlo jen za pondělí v oblasti u hranic s Bangladéšem 34 centimetrů srážek. K ničivosti povodní přispívá odlesňování, protože voda vymílá svahy, které dříve mírnily dopady nepříznivého počasí.

"Lesy jsou pryč a potoky už přetékají. Bleskové povodně jsou proto v deštivých obdobích častější než dříve," citovala agentura Reuters dalšího z tamních představitelů.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz