Zpravodajství

Vražda expolicisty má politický podtext. Byl šedou eminencí

Samopalem zastřelený brněnský expolicista M. T. byl spojkou mezi politiky a bezpečnostním aparátem státu a také se pokoušel ovlivňovat novináře.

Uvádějí to čtvrteční Hospodářské noviny (HN) s odkazem na úplatkářskou kauzu na radnici v Brně-Žabovřeskách.

ČTĚTE TAKÉ:

Vrah zastřelil v Brně expolicistu spojeného s kauzou Berka


PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA O PŘÍPADU ZAVRAŹDĚNÉHO POLICISTYPodle deníku jsou informace o angažování zavražděného v případě zmanipulovaných konkurzů soudce Berky falešnou stopou, neboť v této kauze figuroval pouze okrajově. Vražda by ale podle novin mohla souviset s vyšetřováním úplatkářství na brněnské radnici, z něhož byl policií obviněn bývalý starosta Aleš Kvapil (ODS) a lobbista Radovan Novotný.

Reportér HN se s M. T. setkal na začátku května a zastřelený muž nabízel novináři informace svědčící ve prospěch tehdy vazebně stíhaného Kvapila.

"Navíc bylo zřejmé, že má výborné informace z brněnské ODS, i když tvrdil, že nepatří k žádnému z rozhádaných křídel strany," píší HN a dodávají, že při komunikaci s neznámými lidmi byl zavražděný velmi opatrný, měnil jména i e-mailové adresy.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz