Zpravodajství

Indická rodina zabila dívku a jejího přítele elektrickým proudem

Nejbližší příbuzní v pondělí v chudinské čtvrti indického Dillí zabili devatenáctiletou dívku a jejího stejně starého přítele elektrickým proudem, aby ochránili rodinnou čest.

Ve čtvrtek o tom informoval portál deníku The Times of India. Ašu Sainiovou a Jogéše Kumara z Gopulkuri na severovýchodě Dillí rodina nejdříve polila vodou, svázala jim ruce a nohy mokrými hadry, zbila je tyčemi a nakonec zabila elektrickým proudem. Vražda trvala dlouhé hodiny.
 

Důvodem byla skutečnost, že se Aša scházela se svým přítelem přes zákaz rodiny. V květnu se s ním zasnoubila, i když pocházel z nižší kasty.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Výbuch vykolejil indický rychlík a nákladní vlak, nejméně 65 mrtvých
 

Vyšetřovatelé zatkli dívčina otce, matku, strýce, tetu a sestřenici. Otec Surádž Saini po zatčení prohlásil, že "ničeho nelituje a potrestal by je znovu, kdyby se mu naskytla příležitost“.
 

Přestože indická ústava kastovní diskriminaci zakazuje a rozdíly kast nehrají ve větších indických městech téměř žádnou roli, na vesnici přísné rozdělení přetrvává. Vraždy kvůli vztahům mezi lidmi z různých kast jsou dodnes velmi častým jevem.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz