Zpravodajství

FOTO: Mladík zabil kojence v nevěstinci. Matka oběti je prostitutka

Jihočeská policie vyšetřuje násilnou smrt kojence u Českých Velenic na Jindřichohradecku. Z vraždy obvinila třiadvacetiletého muže z Českobudějovicka.

Půlroční dítě podle ní usmrtil v noci na neděli. Je ve vazbě. Hrozí mu 15 až 20 let nebo i výjimečný trest. Uvedl to mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Muž byl známý matky kojence a bydlel s nimi.

Podle našich informací se tragédie stala v jednom z nevěstinců v Českých Velenicích, které leží na hranicích s Rakouskem. Pachatel měl dělat matce dítěte pasáka. Dítě násilně udusil, chlapečka měl zaházet peřinami. Muž vraždil v jednom z pokojů, kde dívky uspokojují sexuchtivé zákazníky.

Podle svědků byl muž opilý. Bezvládného dítěte si přes okno do pokoje všimla kamarádka matky, která zavolala záchranku. Přes 20 minut se lékaři pokoušeli vrátit chlapečkovi život, bohužel se jim to už nepodařilo.

ČTĚTE TAKÉ:

Příbuzní ženy zavražděné v Havířově: Policie mohla vraždě zabránit
 

"Po dohodě s kriminalisty zatím žádné jiné podrobnosti nechceme uvádět. Momentálně budeme čekat na výsledky soudní pitvy, až po ní budeme vědět víc," řekl ČTK Jiří Matzner.

Záchranná služba dorazila na místo v neděli ve tři hodiny ráno.

"Snažili jsme se dítě oživit, ale všechny pokusy byly marné," uvedl ředitel českobudějovické záchranné služby Marek Slabý. Příčinou úmrtí kojence údajně mohlo být uškrcení.

ora s přispěním Lucie Kándlové, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz