Zpravodajství

VIDEO: V Chorvatsku se převrátil autobus s Čechy, 22 zraněných

Nehoda se stala na cestě z Novigradu do Poreče. Čtyři ženy zůstávají v pulské nemocnici.

Autobus písecké cestovní kanceláře se převrátil asi 12 kilometrů od Umagu poblíž kamenolomu Antenal na pobřeží Istrie.


PODÍVEJTE SE:

Reportáž TV Nova o nehodě autobusu

NA FOTKY Z MÍSTA NEHODY SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE.

Nehoda se stala v noci kolem tři čtvrtě na čtyři. Autobus spadl z tří metrové výšky do odvodňovacího kanálu, a tam se převrátil. Silnice mezi Novigradem a Porečí byla do  půl deváté uzavřena.

 

Autobusem tou dobou cestovalo 31 pasažerů a 2 řidiči. "Při nehodě bylo zraněno 21 cestujících. Všichni byli ošetřeni ve zdravotnickém zařízení v Novigradu a 19 z nich bylo převezeno do nemocnice v Pule," řekla vedoucí konzulárního jednatelství v Rijece Jindra Malá. Patnáct cestujících už bylo z nemocnice v sobotu odpoledne propuštěno.

POSLECHNĚTE SI:

Rozhovor s vedoucí konzulárního jednatelství v Rijece Jindrou Malou.

 

Podle Malé mají zranění většinou pohmožděniny rukou, nohou, hlavy a břicha. "Čtyři ženy mají vážnější zranění. Jedna má otřes mozku a další při nehodě utrpěly zlomeniny, doplnila Malá po poledni.

"Při vjezdu do ostré zatáčky nepřizpůsobil řidič rychlost kluzké vozovce po dešti a sjel ze silnice do odvodňovacího příkopu, kde se převrátil na bok," citovala Malá vyjádření chorvatské policie.

Že jel řidič rychle, potvrzují i cestující z autobusu. "Vysadil lidi u hotelu v Umagu a jeli jsme do Poreče. Autobus jel v dešti rychle. Najednou jsme se kutáleli," řekla jedna ze zraněných cestujících.

Autobusem cestovali klienti písecké cestovní kanceláře CK Kellner. Po zastávkách v několika letoviscích, měl autobus skončit v Rabacu.

Podle majitele cestovní kanceláře Pavla Kellnera byli řidiči zkušení a cestu dobře znali. Cestovní kancelář s nimi spolupracuje už deset let.

PODÍVEJTE SE:

Rozhovor s majitelem cestovní kanceláře Pavlem Kellnerem

Většina cestujících byla pojištěna, takže náklady na převoz hradí pojišťovna. "Pokud někdo pojištěný nebyl, bude situaci řešit cestovní kancelář," informoval Kellner.

Nezraněným cestujícím zařídila delegátka cestovní kanceláře dočasný azyl a snídani v novigradském hotelu a postarala se o převoz zavazadel. Po příjezdu druhého autobusu byli cestující rozvezeni do svých hotelů v různých destinacích.

"Cestovní kancelář Kellner se ústy svého spolumajitele Pavla Kellnera všem cestujícím i jejich rodinám omlouvá za tuto situaci a komplikace a je připravena uhradit jim veškeré oprávněné náklady a kompenzace spojené jak s cestou, tak s léčením. Jsme samozřejmě pojištěni, pojištěn je i dopravce a jsou tam i pojištění cestovních výloh a zdravotních výloh, které jsou součástí zájezdů," dodal Kellner.

Autobus je zcela nepojízdný a byl odstaven.

dnevnik.hr/muf, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz