Zpravodajství

Žena zemřela po srážce auta s rychlíkem na Olomoucku

Smrtí ženy skončila v sobotu srážka osobního automobilu s rychlíkem na přejezdu mezi Domašovem nad Bystřicí a Moravským Berounem na Olomoucku.

V autě jelo celkem pět lidí. "V místě nehody zasahoval náš vrtulník a dvě pozemní posádky," uvedl náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Jan Weinberg, který pracoval na místě nehody. Podle jeho slov utrpěl řidič a tři děti zranění různé intenzity a záchranáři je odvezli do Fakultní nemocnice Olomouc. Všichni utrpěli šok, neboť vlak jejich auto vlekl po kolejích ještě dalších asi 200 metrů. 

"Naštěstí v tomto úseku musí jet vlak pomalu, to jim zachránilo životy," konstatoval Weinberg. Žena, která nehodu nepřežila, seděla v automobilu vpravo vzadu, na místě, které se označuje jako nejbezpečnější.

ČTĚTE TAKÉ:

 

"Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, tedy bez závor," sdělil Mediafaxu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. "Světelná a zvuková výstražná signalizace byla v době nehody v provozu," dodal. Přesné okolnosti neštěstí se ještě vyšetřují. Policie dosud neupřesnila, zda na nehodě má vinu alkohol.

Ve vozidle cestoval kromě již mrtvé pětatřicetileté ženy její sedmatřicetiletý manžel. Dále tři jejich děti - třináctiletý chlapec a jeho dvě sestry ve věku 12 a šest let. Všichni čtyři utrpěli mnohočetné rány, pohmožděniny a poruchy vědomí a zůstali hospitalizovaní ve Fakultní nemocnici Olomouc. "Po nárazu utrpěli také takzvané vysokoenergetické trauma," uvedl Weinberg. Jak vysvětlil, vznikají při něm zranění, která nejsou na první pohled zjevná. Podle lékaře je na tom relativně nejhůře dvanáctiletá dívka, kterou do nemocnice transportovali vrtulníkem. Naopak míra řidičova zranění by měla být nižší.

Podle Drápala dechová zkouška u strojvedoucího zjistila, že řídil střízlivý. Řidič felicie se podrobil odběru krve až ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Její mluvčí Egon Havrlant charaterizoval stav hospitalizovavaných jako dvě těžká a dvě lehká zranění. Výsledy krevní zkoušky podle jeho slov podají zdravotníci jen policii. "Laboratorní zkoušky krve jsme nedostali a ani je během soboty ještě neočekáváme," doplnila krajská policejní mluvčí Sedláčková.

Podle jejích slov cestovalo v rychlíku 80 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Provoz na trati je uzavřený. Železničáři zajišťují na trati Olomouc - Opava východ náhradní autobusovou dopravu.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz