Kyrgyzská prozatímní vláda v neděli v některých oblastech na jihu země prodloužila výjimečný stav do pátku 25. června. Informovalo o tom ruské rádio Echo Moskvy.
Výjimečný stav nadále platí ve městě Oš, kde před více než týdnem propukly etnické střety mezi Kyrgyzy a menšinovými Uzbeky. Stejná situace je i v nedalekém městě Uzgen a několika dalších oblastech.
PSALI JSME:
Za násilnosti v Kyrgyzstánu může zahraničí, tvrdí uzbecký prezident
Počet obětí etnického násilí v Kyrgyzstánu stoupl na 191
V Kyrgyzstánu se dál střílí, dorazila humanitární pomoc
Prodloužení mimořádného opatření se vztahuje i na zákaz vycházení od 18 hodin večer do šesté hodiny ranní.
PODÍVEJTE SE NA ZÁBĚRY Z KYRGYZSTÁNU:
V Džalalabatské oblasti, druhém ohnisku pogromů, naopak výjimečný stav skončí v úterý.
Kyrgyzská média v neděli oznámila, že po událostech v Oši rezignoval šéf oblastní policie Omurbek Suvanalijev. Oficiálně své rozhodnutí zdůvodnil tím, že se chce začít věnovat politické kariéře.
PSALI JSME:
VIDEO: Násilnosti v Kyrgyzstánu pokračují, mrtvých je přes 118
Počet uprchlíků z Kyrgyzstánu by mohl překročit sto tisíc
Při násilnostech v Kyrgyzstánu mohlo zemřít až 700 Uzbeků
V posledních několika dnech se situace na jihu země zklidňuje, k vážnějším střetům už nedochází. Příští neděli se proto nakonec uskuteční referendum o nové podobě ústavy, jehož datum mohly střety ohrozit.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz