Počet britských vojáků, kteří zahynuli v Afghánistánu, stoupl na 300 poté, co zemřel na následky zranění příslušník britské námořní pěchoty.
Voják ze 40. jednotky britské námořní pěchoty zemřel v neděli v nemocnici New Queen Elizabeth v Birminghamu. Podlehl zraněním, která utrpěl při výbuchu v jihoafghánské provincii Hílmand 12. června.
"Jeho odvaha a oběť nepadnou do zapomnění. Budeme si jej pamatovat,“ cituje Reuters mluvčího britské armády majora Rennyho Bulmera.V Afghánistánu slouží 9500 Britů. Je to druhý největší zahraniční kontingent v zemi.
Nejvíce vojáků mají v zemi Američané - na 100 tisíc.
Se zvyšujícím se počtem padlých vojáků klesá v Británii podpora afghánského tažení. Nejkrvavějším se stal pro britské jednotky na afghánském území loňský rok. V bojích s rebely v Hílmandu v roce 2009 více než 100 vojáků.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz