Zpravodajství

Zfetovaný řidič prchal před policií 50 kilometrů

Zfetovaný řidič prchal před policií 50 kilometrů
Zdroj: Mediafax

Policisté na Brněnsku pronásledovali zdrogovaného řidiče 50 kilometrů. Prchal rychlostí až 150 kilometrů v hodině.

Padesátikilometrovou automobilovou honičku absolvovali v noci na pondělí policisté vyškovského inspektorátu cizinecké policie, kteří pronásledovali zdrogovaného řidiče. Mediafaxu to řekl mluvčí cizinecké policie Roman Pittner s tím, že recidivista ze Zlínska prchal rychlostí 150 kilometrů v hodině.
 
Policisté se v noci pokusili zastavit na silnici 47/I ve směru na Vyškov octavii se zlínskou registrační značkou. Řidič však podle Pittnera na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě. "Hlídka začala ihned vozidlo pronásledovat. Řidič octavie prchal i přes opakovaně dávanou výzvu k zastavení rozsvíceným nápisem STOP na majáku policejního vozidla. Více než stopadesátikilometrovou rychlostí projel Vyškovem a Rousínovem a směřoval do Brna," řekl Pittner.
 
Policisté o zběsilé jízdě informovali operačního důstojníka, který si vyžádal součinnost dalších tří hlídek brněnské policie. Ti na nebezpečného řidiče počkali v Olomoucké ulici, kde vytvořili překážku ze služebního vozidla. "Na tuto výzvu rovněž nereagoval, vozidlu se vyhnul a další nebezpečnou jízdou, kterou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, pokračoval směrem do středu města," řekl Pittner.
 
Při průjezdu přes křižovatky města řidič projížděl křižovatky na červenou. "V Bauerově ulici však kvůli vysoké rychlosti nezvládnul průjezd zatáčkou a narazil pravou přední části vozidla do betonového svodidla," uvedl mluvčí. Šestatřicetiletému řidiči i jeho slovenskému spolujezdci pak policisté podle Pittnera pod namířenými pistolemi po krátké potyčce nasadili pouta.
 
Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že prchající řidič má až do roku 2011 zakázáno řízení motorových vozidel, před policisty ujížděl navíc opilý a pod vlivem drog.
 
"Agresivního řidiče převzali brněnští kriminalisté a obvinili jej z ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a násilí proti úřední osobě," vypočítal Pittner.
 
Zatčený muž je podle policistů nenapravitelným recidivistou. "Byl již mnohokrát stíhán za několik desítek trestných činů převážně majetkového charakteru," řekl Pittner. Spolujezdce, čtyřiadvacetiletého Slováka, policisté podle něj po podání vysvětlení propustili.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz