Íránský jaderný program bude monitorován izraelským satelitem
Izraelská raketa vynáší do vesmíru satelit Ofek 9 |
Zdroj: oficiální zdroj
Aktualizováno
06:53, 23. 6. 2010
Izrael vypustil do vesmíru satelit, který bude sledovat íránský jaderný program.
Reklama
Reklama
Izrael v úterý večer vypustil do vesmíru špionážní satelit, který bude monitorovat íránský jaderný program. Informuje o tom ve středu agentura Reuters.
Satelit Ofek 9 byl podle izraelského ministerstva obrany vypuštěn ze základny Palmachim, která leží jižně od Tel Avivu. Měl by se připojit k dalším třem izraelským satelitům, které již jsou na oběžné dráze.
Izraelská média uvádějí, že satelit má vysoce citlivé kamery, které dovolí sledovat práce na jaderném programu, jež Írán, dlouholetý nepřítel Izraele, skrývá.
Západní země a Izrael obviňují Íránce z toho, že je jejich jaderný program namířen k výrobě nukleárních zbraní. Írán tvrdí, že chce jádro používat výhradně pro mírové účely.