Zpravodajství

Pozor na opraváře sporáků. Je to podvodník

Ve východních Čechách řádí podvodník, který se vydává za opraváře.

Zhruba pětačtyřicetiletý muž se v Pardubicích vydává za plynaře, který seniorům namlouvá, že potřebují akutně vyměnit sporák. Vybere od nich zálohu a už se nikdy nevrátí. Škody se počítají už na desítky tisíc korun.
 
Měří sto osmdesát centimetrů, váží zhruba sto kilo a pokaždé se chce podívat na váš sporák. Pro seniory je pohromou.
 
Jedním z napálených je i osmdesátiletý pan Jedlička. Plynaře podvodníka ochotně pozval do bytu. "Seriozně působil, říkal, běžte domů, uvolněte sporák, my do hodiny ho přijdeme vyměnit,“ říká podvedený.
 
 Jenže muž už nepřišel. Za výměnu spotřebiče si chtěl vzít zálohu šest tisíc korun a protože důchodce u sebe hotovost neměl, podvodník s ním šel dokonce na poštu.
 
Kriminalisté doufají, že muže někdo pozná. Za mřížemi může strávit až pět let. Teprve pak si senioři oddechnou.
 
Policisté podobný případ zaznamenali také na Jičínsku. Proto je velmi pravděpodobné, že muž operuje po celých východních Čechách.
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz