Od vývojářů Superbiků máme očekávat propracovaný simulátor rallye s požehnáním WRC.
Ačkoliv první trailer na závody WRC 2010 toho neukázal mnoho, na internet prosakují informace o hře samotné. A ty vypadají více než zajímavě a jistě potěší každého fanouška jedněch z nejnáročnějších závodů pod sluncem.
Vývojáři z Black Bean a Milestone mají se závodními hrami letité zkušenosti, nicméně tohle je jejich první počin, kdy se z rozpáleného asfaltu přesunou na šotolinu a bahno. Jejich hra nabídne přes čtyřicet různých povrchů, po kterých se budeme moci s vozem smýkat.
Všechny budou mít odlišný vliv na jízdní vlastnosti a pokud nezvládnete řízení, přijde nevyhnutelná bouračka, která zase odhalí propracovaný demoliční model. Uražené nárazníky, rozbitá skla, uvolněné dveře, to vše bude na denním pořádku.
A když se do toho stromu v ostře lomené pravotočivé zatáčce opřete trochu víc, nějaký kus auta tam necháte. Autoři však počítají s různými možnostmi nastavení obtížnosti a jízdních asistentů, aby si hraní WRC 2010 mohl užít doopravdy každý.
Pokud jde o erzety jako takové, vývojáři prý spolupracují s fotografy, kteří závody WRC dokumentují, aby přinesli realisticky ztvárněné trati. Například vůbec poprvé se ve hře objeví erzeta z Alsaska, rodného místa závodníka Sébastiena Loeba.
Chybět nebude ani spolujezdec, který vám bude notičky předčítat v pěti různých jazycích (ačkoliv na češtinu asi rovnou zapomeneme). Zajímavé je, že si budete moci zvolit ženský nebo mužský hlas, případně jekot. To když s autem poletíte přes střechu.
Tím hlavním tahákem bude kariérní režim pro jednoho hráče, kde budeme postupně stoupat v žebříčcích, přecházet z týmu do týmů a získávat si svým řidičským uměním sponzory. Podobným způsobem má být směřován i multiplayer, do kterého se zapojí až 16 závodníků.
Nicméně zapomeňte na vytlačování z trati, vaši soupeři budou jezdit jako duchové. Autoři také nepočítají se hrou rozdělené obrazovce, ale samozřejmostí bude time-trial, takže budete moci poměřovat svoje síly při jízdě na čas.
Závody WRC 2010 z dílny Black Bean a Milestone jsou hotové ze 75% a vyjít by měli již v září na PC, PS3 a X360. Právě z tohoto jsme trochu nervózní. Když jsou s vývojem hry takhle daleko, proč z ní na výstavě E3 neukázali víc? To zjistíme po prázdninách.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz