Zpravodajství

V Hodějicích na Vyškovsku se srazilo auto s vlakem, čtyři lidé se zranili

Čtyři jednotky hasičů vyprošťují zraněnou posádku automobilu, která vjela v sobotu před polednem na železničním přejezdu nedaleko Hodějic na Vyškovsku pod osobní vlak.

Informaci sdělil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský s tím, že na místo havárie letí i vrtulník letecké záchranné služby.

Ve voze jeli čtyři lidé - muž, žena a dvě děti. Při příjezdu jednotek byly obě děti, 9letý chlapec a tříletá dívka i jejich 29letá matka mimo vozidlo v péči zdravotníků.

ČTĚTE TAKÉ:

Silnice z Ústí nad Labem do Děčína byla kvůli nehodě uzavřena

  

Auto vlak odhodil několik metrů mimo kolejiště a vozidlo po nárazu skončilo v křoví u drážního tělesa převrácené na střeše.Vlak zastavil po padesáti metrech.

Ve zdemolovaném autě zůstal za nohy zaklíněný vážně zraněný 30letý řidič. Hasiči muže za asistence zdravotníků náročně vyprošťovali půl hodiny. "K záchraně řidiče museli pomocí hydraulického nářadí nejdříve odstřihnout a odstranit pravé sedačky, pak pomocí rozpínacích tyčí vytáhnout oboje levé boční dveře, které náraz vtlačil do kabiny, a uvolnit palubní desku a volant," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

K transportu zraněného řidiče do nemocnice přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zdravotníkům pomohli muže do stroje ona nosítkách odnést a naložit. Spolujezdkyni a obě děti do nemocnice odvezly sanitky. Ve vlaku nebyl zraněn nikdo.

Podle informací Drážní inspekce se nehoda stala na přejezdu zabezpečeném výstražnou signalizací bez závor. Ta která byla v době nehody v činnosti. Vlak jel z Uherského Hradiště do Brna.

"Škoda na vlaku činí 120 tisíc korun, na automobilu zatím není vyčíslena," upřenil Jan Kučera, náměstek generálního inspektora Drážní inspekce.

Provoz na dvoukolejné trati je omezen, vlaky mezi Bučovicemi a Slavkovem u Brna jezdí po jedné koleji.

Letos se od začátku roku stalo na železničních přejezdech v Česku 141 nehod, loni to bylo za stejné období 96 nehod. Zemřelo při nich 29 lidí (loni 15) a zranilo se 55 (36) osob.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz